České firmy mají podle nové legislativy (březen 2021) povinnosti zajistit testování svých zaměstnanců na nemoc Covid-19. Přemýšleli jsme, zda vydat vlastní modul, ale všichni pevně věříme, že nepříznivá situace brzy pomine, a nový modul by zůstal. Nicméně již dnes je možné ve Sloneekovi výsledky testování velmi elegantně ukládat a reportovat. A potřebujete k tomu jen dva základní moduly, které již nepochybně stejně máte aktivní - Základ a Absence. V tomto článku Vám ukážu, jak na to.


  1. Vytvořte si v číselníku Události absence novou událost, kterou budete chtít použít pro testování. Můžete také použít od nás již připravený číselník, stačí ho načíst a uložit…
Vytvoření číselníku specificky pro testování na Covid-19
  1. Jděte do Hromadného nastavení (absence) a nastavte uživatelům, kteří se mají chodit testovat tuto událost tak, aby pro ně byla povolena. Zjednodušte si práci tím, že si vyfiltrujete pouze událost, která obsahuje v názvu slovo Covid a proklikejte checkboxy těm, kteří mají chodit na testy.
Nastavení události pro jednotlivé zaměstnance
  1. Nyní je vše připraveno - uživatelé mohou jít do kalendáře absence, a zde si zadat testování a jeho výsledek do poznámky. V závislosti na tom, zda událost podléhá schválení, bude buď událost automaticky schválena, nebo bude manažerovi uživatele odeslána žádost o schválení.
Vložení testování a výsledky testu na Covid-19
  1. Výsledky testů si mohou všichni uživatelé s přístupem do reportů nahlédnout a vyexportovat z Reportu události absence. Stačí si vyfiltrovat pouze události s názvem “Covid” a hned vidíte výsledek.
Report výsledků testování Covid-19
  1. A pro fajnšmekry, nebo pro ty, kteří oprávněně očekávají, že se ve firmách bude testovat ještě hodně dlouho, doporučujeme z reportu vyházet sloupce, které Vás v rámci tohoto reportu nezajímají, vyfiltrovat si pouze události Covid a pak si toto nastavení filtru uložte.
Uložení filtru s výsledky testů Covid-19
  1. Příště, až se půjdete podívat na výsledky testování, stačí načíst filtr.


Načtení šablony reportu

Přeji Vám hodně štěstí a pozitivních zpráv o negativních výsledcích!