V každé, i té nejotevřenější firmě je potřeba mít prostor pro anonymní vyjádření. Najdeme řadu věcí, které si z různých důvodů lidé neumí říci. A v konečném důsledku je jedno, jestli jde o chybějící kompetence zpětné vazby nebo jen o ostych říci kolegovi, že by se měl častěji mýt nebo aby po sobě uklidil nádobí do myčky ve sdílené firemní kuchyňce.

A protože řada lidí neumí tyto negativní emoce zpracovat, snadno se stane, že i takováto malichernost dokáže spustit nekontrolovaný pád s koncem v syndromu vyhoření. Ostatně o tom hovoří v našem podcastu Sloneek on Air i Olga Lošťáková .

Žádné personální téma nám není cizí a lhostejné. Zvláště, když ho můžeme v podobě funkcionality zapracovat do Sloneeka.

Schránka důvery ve Sloneekovi

Od května je v aplikaci dostupná malá, ale velmi užitečná funkcionalita - Schránka důvěry. Slouží k uložení anonymních zpráv od zaměstnanců k vedení společnosti. Je to další krok v naší snaze poskytnout v rámci základního modulu funkce, které firmám pomohou v jejich každodenních personalistických procesech.

Uživatelé mají tuto schránku přístupnou v menu Společnosti na horní liště.

Umístění schránky důvěry v aplikaci

Po jejím otevření se běžným uživatelům zobrazí dialog, ve kterém mohou popsat, co je trápí, dále mohou připojit přílohu a také se přesvědčit, kdo bude mít ve společnosti k této zprávě podle aktuálního nastavení přístup. Uživatelé, kteří mají role Administrátor nebo Vlastník účtu obdrží e-mailovou notifikaci, ve které není text zprávy, ale jen odkaz do sekce Schránka důvěry, kde mají možnost si přečíst všechny zprávy a prohlédnout případné přílohy - anonymně, bez odhalení pisatele.

Podrobně se na funkce a detail nastavení můžete podívat v naší Nápovědě.