S vývojem aplikace máme na tento rok opravdu velké plány, které budou viditelné již na začátku tohoto roku. Dovolte mi provést Vás několika okruhy funkcionalit, kterým se právě ve vývoji věnujeme a již brzy je budete moci sami vyzkoušet.

“Smartizace”

Již pár měsíců používáme tento pojem, byť není pořádně česky, slovensky, ani anglicky, ale tak nějak se u nás vžil. Uvědomujeme si, že v současnosti je Sloneek hodně pasivní - čeká na akci uživatelů a málokdy sám aktivně připomíná, nebo vede uživatele k akcím, které jsou v dané chvíli potřebné udělat. A to právě jdeme měnit.

Jako první vylepšení, dostupné již od verze 2.91, kterou vydáváme 14.2.22, budou měsíční souhrny pro uživatele, manažery a administrátory. Uživatelé získají na konci měsíce informaci o akcích, které by měly vykonat, aby bylo možné uzavřít měsíční agendu - typicky se bude jednat o nedokončenou docházku, nebo pomůcky čekající na potvrzení přijetí.

Sloneek Digest

Podobné informace budeme zasílat také manažerům týmů, ve vztahu k jejich roli, kterou je schvalování událostí. Manažeři tedy na konci měsíce dostanou do svého e-mailu zprávu, ve které uvidí mimo jiné události čekající na jejich schválení, a tyto události bude možné schválit kliknutím na jedno tlačítko přímo z e-mailu.

Konečně administrátoři obdrží do e-mailu první den nového měsíce přehled nedokončených či neschválených událostí, které jim znemožňují vytvořit finální reporty za předchozí měsíc. Díky tomu se budou moci ozvat konkrétním lidem a požádat je o spolupráci. Z e-mailu bude možné rovnou vygenerovat integrovaný report za předchozí měsíc.

Toto je první krok naší “smartizace”, ale do budoucna plánujeme stále více aktivně komunikovat s uživateli a připomínat jim akce, které je potřeba udělat nebo doplnit. Například když je uživatel evidentně v práci, ale zapomněl si zadat ráno příchod v docházce, mohl by dostat push notifikaci do…

…Mobilní aplikace

A je to venku!

Pracujeme na mobilní aplikaci pro iOS a Android. A pracujeme na tom již nějaký ten pátek, takže jsme poměrně daleko a budeme ji vydávat v řádu týdnů.

Nový design mobilní aplikace

První verze aplikace bude umět zadávat docházku, absence a time tracking. V dalších verzích pak budeme přidávat schvalování, telefonní seznam a další cool funkcionality. A hlavně - aplikace již bude v novém designu, na kterém již také delší dobu pracujeme.

Nový design mobilní aplikace

Vylepšené UX a moderní design

A to je ta poslední novinka. Tedy pro nás ne, my na ní pracujeme již několik měsíců :) Ve spolupráci se společností Picards pracujeme na zjednodušení uživatelského rozhraní a ruku v ruce s tím na novém grafickém designu.

Redesign webové aplikace

Stávající uživatele tato změna, která se začne projevovat od verze 3.0 nemusí děsit, protože budeme postupovat pozvolna a tak, aby všechno dobré, na co jsou uživatelé zvyklí, zůstalo zachováno. Části, které jsme vyhodnotili jako uživatelsky méně vstřícné, budeme modernizovat, zjednodušovat a nabízet v celkově mnohem přístupnější podobě.

Obrovskou výhodou modernizovaného grafického prostředí bude responsibilita na mobilních zařízeních, takže aplikaci bude možné plnohodnotně použít také na mobilu.

Václav Martin
Head of Sales & Marketing
Spojme se na Linkedinu! 🤗