Jednoduchá online aplikace pro řízení složité HR agendy. Tak si říká Sloneek, česko-slovenský HR systém. O pohledu na digitalizaci HR jsem si povídala se spoluzakladatelem Milanem Ratajem.

Sloneek je “mladý” HR systém. Není na trhu až příliš podobných řešení?

Optikou dnešní doby jsou 4 roky docela hodně. Na druhé straně málo na to, abychom mohli říct, že “máme hotovo”:). Pozdnější vstup na trh nám ale umožňuje využívat technologie, které tu ještě před pár lety nebyly. Od začátku jsme chtěli mít systém štíhlý, rychlý a ideálně neomezeně škálovatelný.

A protože se považujeme za “customer driven” firmu, pak i připravený na rychlé plnění zákaznických požadavků. To je něco, co se bez dobrých technologií dělá fakt blbě. Nespornou výhodou je to, že náš zákazník nemusí platit za vstupní analýzy, implementace a jiné pro nás nesmyslné požadavky.

Takže co do technologického vybavení, šíře a hloubky zpracování funkcionalit i designu tady mnoho takových není.

Jak rychle Sloneeka dokáže firma zavést do provozu?

Škálovatelnost by mohla být pro někoho překážkou, protože je s nastavením mnoho práce...

Práce ano, mnoho určitě ne. Pokud následujete naše interaktivní průvodce nastavením, máte za pár hodin hotovo. Navíc, než nalijete svá data, k dispozici máte demo, tedy můžete si na virtuálních uživatelích vyzkoušet vše před tím, než do systému pustíte další uživatele. Zákazníci zavedou Sloneeka do firmy obvykle do několika dnů.

A většinou bez naší asistence.

Právě škálovatelnost, tedy absolutně volné nastavení všech čerpatelných událostí absencí, docházky, time trackingu i samotných pracovních vztahů, vám dává nelimitovanou možnost přizpůsobit si celé nastavení vašim zvyklostem. Jen musíte mít jasno v tom, co chcete.

Milan Rataj a digitalizace HR

Digitalizace HR je dneska hodně skloňovaný pojem. Jak k ní přistupujete vy?

Ale HR digitální z velké části přece dávno je. Jen Excel nahrazují aplikace. Pro nás je tím hlavním důvodem digitalizace zrychlení a obecné zefektivnění HR procesů. Aby se nikam nechodilo, veškerá HR administrativa běžela online a s maximální možnou vytěžitelností a uživatelskou přívětivostí.

V papírovém analogu se ve firmách většinou vede už jen to nejnutnější. Většinou to, co se musí podepsat. Objednávky, faktury, smlouvy, předávací protokoly a podobně. To už umíme ve Sloneekovi dělat elektronicky. Bezpečně a v souladu s evropskou legislativou eIDAS.

Všimla jsem si, že nezpracováváte mzdovou agendu. Není to pro HR systém deficit?

Personální a mzdová agenda jsou pro nás dvě zcela odlišné discipliny. Jakkoliv spolu velmi úzce souvisí. My pouze zpracováváme všechny podklady, které “mzdovka” potřebuje. Vývoj mzdového systému je díky prakticky neustálým legislativním změnám celkem složitý, zvláště z mezinárodního pohledu.

Sloneek se dnes pohybuje po celé Evropě a udržovat pro každou zemi de facto separátní aplikaci je cesta, po které se prostě vydat nechceme. Věříme v integrace. To nám dává možnost se více orientovat na potřeby a trendy v té části HR agendy, kde pomocí technologického zpracování dokážeme zrychlovat procesy. Tak, aby se personalisté věnovali více samotným lidem, jejich rozvoji a spokojenosti. To je to, co nás nakonec zajímá nejvíce.

Pokud si chcete Sloneeka vyzkoušet sami, můžete tak učinit na 14 dní zcela zdarma. Od založení firemního účtu Vás dělí jediný krok, a to klik ZDE.

Júlia Čuláková
Marketing manager
Spojme se na Linkedinu! 🤗